Школа по математика
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи

2 posters

Go down

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Empty Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи

Писане by petecza Пет 14 Юни 2013, 23:01

Здравейте приятели Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Wink
Реших да направя тази тема за да видим, до колко обичате да размърдвате сивото си вещество. 
Аз лично съм голям фен на подобни теми и често участвам доста активно в тях, за това реших и тук да направя подобна.



Това е, пожелавам ви успех с разгадаването на загадките, които ще поставям в тази тема.


Правила:

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond В тази тема, за сега, само аз ще поставям загадките

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Целта ми е на ден да поставям поне три, но в зависимост от времето за което се получат отговори, може и да са по-малко, може и повече

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond За всяка една загадка, на която сте дали верен отговор, печелите 1 точка (така ще направим и едно малко състезание)

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond За нестандартно решение, получавате две точки (+2)

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond За да приема един отговор за верен, той трябва да бъде обяснен подробно

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond За даден отговор до половината, ще получавате по 0.5 точки.

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Въпросите ще са от всякакво естество, няма да се конкретизирам към нещо определено

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond За даден верен отговор от двама в интервал от 1 минута, ще давам по 1 точка и на двамата (като приемам, че не е преписал Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Biggrin )

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond В зелен цвят ще отбелязвам загадките, които не са решени все още

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond В червен цвят ще отбелязвам загадките, които са решени

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Ако мислите, че имате задача, която искате да споделите с нас, ми я изпратете ЛС и аз ще я постна от ваше име. (запазвам си правото да не постна задачка, ако не ми харесва) 

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Приемам всякакви препоръки и забележки!


Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond


И като последно, ще ви помоля да не гледате за верните отговори в интернет (просто няма да е честно спрямо другите участници)

Хайде сега успех драги ми приятели, и силно се надявам да ви хареса темата.


Участници с точки

Точки/Ранг
0.5-5: Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Club 
6-10: Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Diamond 
11-15: Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Heart 
16-20: Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Spade 
21-30: Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Fish-cool 
31 - 100: Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Shark-cool 





Задача номер 1
Продължете редицата от числа:
3
13
1113
3113
2123
112213
312213
-?


Задача номер 2
До един мост се срещнали безделник и дявол. Безделникът се оплаквал, че е много беден. Дяволът му предложил: „Мога да ти помогна. Всеки път, когато преминеш по този мост, парите ти ще се удвояват. Обаче всеки път, след като преминеш, трябва да ми оставяш по 24 ст.“ Безделникът се съгласил. Преминал моста 3 пъти, а когато погледнал в кесията си … там нямало вече нищо. 
Колко пари е имал безделникът?


Задача номер 3
Вървите 5 км на юг, след това 5 км на запад, спъвате се в един пингвин и падате, ставате и вървите 5 км на североизток. И се озовавате пак на същото място. 
Къде се намирате?
petecza
petecza
Напреднал

Брой мнения : 161
Join date : 14.05.2013
Age : 23
Местожителство : Силистра

Върнете се в началото Go down

Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи Empty Re: Хайде да си размърдаме мозъците - логически задачи

Писане by Тони Пон 30 Сеп 2013, 11:16

Е,да бе,не е честно,само ти да постваш...Нали форума е общ и темите са общи,вече и жури ли си имаме?!
Тони
Тони
Учащ

Брой мнения : 84
Join date : 14.05.2013
Местожителство : Силистра

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите